SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skrivställ 5646132
*
nr 564 6132
Skrivställ
England, Pläter, längd: 26 (ej komplett)
Utrop:
300 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 februari 2009
kl 18:41:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/1 22:06:36
1
300 kr
31/1 11:35:42
2
400 kr
1/2 23:36:40
3
550 kr
1/2 23:43:17
4
700 kr
2/2 14:02:43
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej komplett engelsk england europa nysilver pläter silver skrivställ ädelmetall
-
4073 Skrivställ
1800-tal, porslin / mässing. Längd: 19 cm. Höjd: 8 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:30
*
Skrivställ
nr 564 6132
Skrivställ
England, Pläter, längd: 26 (ej komplett)
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 februari 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/1 22:06:36 | 1 | 300 kr |
31/1 11:35:42 | 2 | 400 kr |
1/2 23:36:40 | 3 | 550 kr |
1/2 23:43:17 | 4 | 700 kr |
2/2 14:02:43 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej komplett engelsk england europa nysilver pläter silver skrivställ ädelmetall
-
4073 Skrivställ
1800-tal, porslin / mässing. Längd: 19 cm. Höjd: 8 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:30